EcoVege Video Channels

Начало

Who is online?

We have 44 guests online

What is EvoVege?

A group of enviromentally concerned vegetarians

learn more...

HELLOBGEN
Home News News from Bulgaria Хайде да се преброим

Хайде да се преброим
Written by Ивет Лолова   
Friday, 26 September 2008 16:59

postni hraniРазмисли и страсти, посветени на наближаващия Международен ден на вегетарианците - 1 октомври

postni hraniРазмисли и страсти, посветени на наближаващия Международен ден на вегетарианците - 1 октомври

По света "армията" от вегетарианци нараства с всяка изминала година, а как е в България? Статистическите изследвания се поръчват от големите компании, които имат пари да си ги платят. Ще се намери ли у нас някоя организация, която да поръча преброяването на хората, които не ядат месо в нашата мила родина? От това биха произтекли множество ползи:

1. Фирмите-производители на зеленчукови консерви, зеленчукови полуфабрикати и соеви продукти ще знаят колко души изхранват и ще планират по-добре производството си.

2. Собствениците на магазини за диетични храни също ще са наясно с търсенето на вегепродукти и ще планират по-добре зареждането.

3. Бъдещи предприемачи ще се осмелят да се присъединят към вегетърговията, отваряйки нови магазинчета, закусвални и т.н. и запълвайки една все още свободна ниша в търговията.

4. Ресторанти, пицарии и бистра ще обогатят менюто си с по-голям брой подходящи безмесни ястия и ще ги предлагат през цялата година, а не само по време на християнските пости.

5. Хората, които още се колебаят да спрат да ядат месо, ще бъдат мотивирани по-смело да се влеят във вегетарианското море.

Единственият засега опит за преброяване на вегетарианското множество в България прави Българско вегетарианско интернет общество. От рубриката "Членове" може да получите представа в кои градове и колко души са се записали. Този списък, обаче, също дава относителна представа за бройката, защото някои хора не ползват интернет, предимно по-възрастните, а други не са се включили в списъка по различни причини.

С радост ще приемем всяко мнение и идея как да преброим вегетарианците в България.



Добави страницата в любимите си социални мрежи / Add this page to your favorite Social Bookmarking websites
Svejo! Dao! Ping! Lubimi! Digg! Reddit! Del.icio.us! Google! Live! Facebook! StumbleUpon! Yahoo! Free Joomla PHP extensions, software, information and tutorials.

Comments

B
i
u
Quote
Code
List
List item
URL
Name *
Email (For verification & Replies)
URL
Code   
ChronoComments by Joomla Professional Solutions
Submit Comment
 

Joomla! is Free Software released under the GNU/GPL License. Template by SiteGround Web Hosting. Ecovege design by ViTi Design.

Бъди Веге! Живей Зелено! За да Спасим Планетата! /Be Veg! Go Green! 2 Save the Planet!/